banner_img_wyrozn

La Jura Jura 2016 – 20-22 maja!

plakat_FINAL2

DSC_0542Długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna, wreszcie nadeszła – można pójść na uczelnię bez ciepłej, zimowej kurtki, spotkać się ze znajomymi na grillu pod chmurką, czy pojeździć rekreacyjnie na rowerze. Są natomiast ludzie, dla których wzrost temperatury i poprawa warunków pogodowych wiąże się głównie z możliwością pokonania coraz to trudniejszych sekwencji w Jurajskim wapieniu. Dlaczego więc nie wykorzystać wszystkich wiosennych atutów? Nie wyjechać za miasto? Powspinać się w najlepszych rejonach Jury Północnej, gdzie wapień ma tarcie, a różnorodność dróg powala na kolana? Wieczorem usiąść przy ognisku, wymienić doświadczenia, patenty? A może kontynuować wspinanie w skałkach przy świetle halogenów? Na łące dać się ponieść muzyce w blasku reflektorów? Czy może wziąć udział we wspinaczkowej, nocnej grze terenowej? Tyrolka, prezentacje, warsztaty, szkolenia? TAK – nadchodzi La Jura Jura 2016 i Ty, drogi wspinaczu musisz na niej być!

O co chodzi?

SAKWA – Sekcja Akademicka Klubu Wysokogórskiego AGH, ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów wspinania, na 3-dniową imprezę poświęconą temu pięknemu sportowi i dobrej zabawie!

Będziecie mieli okazję spędzić weekend 20-22 maja 2016 w uroczej miejscowości Łutowiec położonej w samym sercu Jury Północnej. Rejon ten słynie z pięknego wspinania na każdym stopniu zaawansowania i braku wyślizgu nieznanego podkrakowskim wspinaczom! ;) Znajdziecie się nieopodal słynnych Rzędkowic i Podlesic, pięknego Mirowa, rewelacyjnej Doliny Wiercicy, trudnego Jastrzębnika, czy Okiennika, a także oczywiście w sercu Łutowca, który oferuje dużo ładnych dróg dla początkujących i średniozaawansowanych. Nie wspominamy, że po zapadnięciu zmroku nie przestajemy działać, gdyż pobliskie naszemu noclegowi skały zostaną doświetlone potężnymi halogenami. Oprócz wspinania przygotowujemy dużo innych atrakcji:

IMG_2402

• Wspinanie dla początkujących – dla tych, którzy nie czują się jeszcze dobrze na prowadzeniu i nie mają obycia w skałach, przygotujemy wędki na łatwiejszych drogach. Dodatkowo zostaną przeprowadzone krótkie warsztaty, gdzie pod okiem naszego trenera, skorygujecie swoje ruchy w skale i poznacie swoje błędy.
  • Konkurs piosenki wspinaczkowej – zapraszamy wszystkich grajków i muzykantów do zaprezentowania swojej i nie tylko swojej twórczości! Świetna zabawa i wspólne śpiewanie gwarantowane!
  • Warsztaty, prezentacje, szkolenia – wykwalifikowani ludzie, którzy mają podstawy, ku temu, by dzielić się z Wami swoją wiedzą i przeżyciami, opowiedzą o tajnikach treningu, wyprawach, poćwiczą z Wami węzły i umożliwią zdobycie nowych doświadczeń wspinaczkowych. Zadbamy o to, by dla każdego znalazł się ciekawy temat! Więcej szczegółów i lista prelekcji wkrótce.

vlcsnap-2016-04-08-12h26m17s724

• „Turniej Dzika” – podciąganie, przyblok na chwytotablicy, drabina bachara. Dla najmocniejszych dzików przewidujemy nagrody!
  • Pamir i Hindukusz, Andy i Himalaje, czy też Karakorum – góry te od dawna były atakowane, ich najwyższe szyty zostały zdobyte, a splendor spływał na pierwszych zdobywców. Jest jednak jeszcze jeden, zapomniany rejon, z którego ani jedna z wcześniejszych pięciu wypraw nie powróciła. Dziewicze dziewięciotysięczniki, których strzegą trudności 10c+, trzystumetrowe bouldery, temperatury -150°K, czy wiatry wiejące z prędkościami do 8 ‰. Wszystko to kryją Łumalaje.

SONY DSCCzy podołacie wyzwaniu?! Zapraszamy wszystkich na niezwykłą, fabularyzowaną, wspinaczkową grę terenową! Będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zespołami w wyścigu o podbój tego dziewiczego pasma i powalczyć o nagrody! Kondycha, spryt, wiedza i mnóstwo śmiechu!

• Wielka, plenerowa impreza! Tańce i zabawa do białego rana. Nic chyba dodawać nie trzeba!

Miejsce i szczegóły organizacyjne

Spać będziemy przy najmniejszej szkole w Polsce – podstawówce Fundacji Elementarz w Łutowcu. Obiekt i pole namiotowe są w stanie pomieścić do 200 osób. Jest to miejsce niezwykle przyjazne wspinaczom, z rewelacyjnym zapleczem socjalnym, dużą, zadaszoną wiatą, kręgiem ogniskowym, a nawet klimatycznym domkiem hobbita. Jak już wspomnieliśmy wyżej od najbliższych skał (Ule) dzieli nas niewielka odległość 50 metrów. Śpimy głównie w namiotach, będzie zapewniony dostęp do prysznicy i toalet i wrzątku. Członkowie SAKWY mają pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc wewnątrz budynku, w salach sypialnych. Będzie istniała również możliwość zamówienia rewelacyjnych obiadów domowych w stołówkowej cenie (12 zł). Sklepik znajduje się 300 m od pola namiotowego.

Cena: 12 zł za noc (17 zł za noc w budynku dla członków SAKWY) – w cenie wliczona jest możliwość udziału we wszystkich organizowanych wydarzeniach, grze terenowej i imprezie

Impreza jest dedykowana dla wszystkich wspinaczy – zarówno początkujących jak i zaawansowanych, ze szczególnym naciskiem na społeczność akademicką, bez względu na przynależność uczelnianą! :) Początkujący wspinaczu – pamiętaj – musisz mieć swoje buty i uprząż, albo znaleźć osobę, która Ci je pożyczy! Nie zapewnimy Ci ich. Impreza nie jest przeznaczona dla osób, które nie miały nigdy styczności ze wspinaniem!

Więcej szczegółów wkrótce na fanpagu SAKWY i na naszej stronie internetowej! Spodziewajcie się publikacji szczegółowego programu, opisu gry terenowej i innych, ciekawych informacji! Na ok 2 tygodnie przed imprezą podamy szczegóły dotyczące wnoszenia opłat, a tymczasem zapraszamy do zapisów, bo liczba miejsc ograniczona! :)

SPONSORZY

logo explosklep

Opublikowano w Wydarzenia | , , , .