05219257

Program La Jura Jura 2017

Zapraszamy wszystkich zakręconych na punkcie wspinania, pozytywnych ludzi na największą plenerową imprezę wspinaczkową! :) Oto co Was czeka:

PIĄTEK – 2.06.2017

17:00-20:00 Warsztaty wspinaczkowe dla początkujących | Skała Knur

Karolina Ośka i Mateusz Kądziołka pomogą Wam wypracować lepsze techniki ruchu w skale, zarówno na połogich, jaki i przewieszonych drogach. Wymagana własna uprząż i buty wspinaczkowe.

18:30-20:00 Warsztaty z autoratownictwa | Szkoła

Propozycja dla bardziej zaawansowanych – Anka Guła i Kuba Kokowski przedstawią i przećwiczą z Wami procedury udzielania pierwszej pomocy partnerowi w ścianie. Wymagane wcześniejsze górskie/wielowyciągowe doświadczenie.

konkursowe1-6419:00-20:30 Eliminacje do turnieju dzika | Szkoła

Wyłonimy najsilniejszego dzika i najsilniejszą… dzikinię spośród wszystkich uczestników La Jura Jura! Będzie liczyło się zgięcie, przyblok, wytrzymałość, i core! :) Na czym dokładnie będą polegały konkurencje, dowiecie się na miejscu. Pojedyncza próba eliminacyjna zajmie ok. 10 min, możecie także spróbować w sobotę rano.

20:00-21:00 Konkurs buchtowania liny | Scena pod skałami

Zobaczymy, kto z Was buchtuje linę szybciej, dokładniej i lepszą techniką. W międzyczasie oświetlimy skały za sceną, abyście mogli wspinać się przez całą noc. ;)

konkursowe1-52

21:00-22:00 Otwarcie imprezy i prelekcja Kacpra Tekieli | Scena pod skałami

Każdy, kto zna Kacpra wie, że będzie to niezwykle ciekawa prezentacja. Jeżeli natomiast słyszycie o nim po raz pierwszy, warto dodać, że ten niezwykle utalentowany alpinista i himalaista ma za sobą wiele wypraw, dróg i ekstremalnych biegów. Brał udział w wyprawach na Makalu (8463m) i Broad Peak Middle (8016m), atakował drogę japońską na Shivlingu w Himalajach Garwhalu, ma na koncie szybkie przejścia wielu dróg w Tatrach i wbiegnięcie na Elbrus w czasie poniżej 5 godzin. Na La Jura Jura opowie o swojej ostatniej wyprawie.

22:00-23:00 Koncert Flatmind | Scena pod skałami

O 22 zagra dla Was krakowska formacja The Flatmind! Będzie ogień i rewelacyjna muzyka w plenerze! Więcej: http://krakowskascenamuzyczna.pl/zespoly/flatmind/

05219233

23:00 Wspinanie artystyczne + diskochłosta | Scena pod skałami

Wspinanie artystyczne to konkurencja, w której możecie wykazać się pomysłowością i rozgrzać przed diskochłostą ;) Można startować solo lub w zespołach 2 i 3 osobowych. O co chodzi? Każdemu zespołowi  będą dane 3 minuty, na rozświetlonej reflektorami skale, na rozśmieszenie/zachwycenie jury i publiki. W jaki sposób? Dowolny –zadziw nas ;) Kilka przykładów: Parodia jakiegoś wspinacza/ filmu, przedstawienie historii prawdziwej lub zmyślonej. Możesz wymyślić śmieszne przebranie, wykonywać piruety na ścianie itp. Jak to będzie wygądać?  Na łatwo dostępnej skałce będą zawieszone wędki dla każdego uczestnika. Nie trzeba pokonać żadnej drogi wspinaczkowej! Część przedstawienia można odegrać nawet na ziemi. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Występy będą wyceniane w skali krakowskiej. Masz szansę na swoje pierwsze VI.7!  (wcześniejsze zapisy na wydarzeniu na Fb)

SOBOTA – 3.06.2017

9:00-11:00 Eliminacje do turnieju dzika | Szkoła

Dla tych, którzy nie zdążyli w piątek.

10:00-12:00 Warsztaty slackline dla początkujących | Szkoła

Będziecie mogli spróbować postawić pierwsze kroki na slacku pod okiem bardziej doświadczonych osób, które służą Wam wskazówkami, jak pokonać tą niepozorną taśmę. Podczas trwania całej imprezy slackliny będą rozwieszone przed szkołą i dostępne dla każdego.

10:00-11:30 Szkolenie z technik linowych | Wiata przed szkołą

konkursowe1-54

Przećwiczymy przewiązywanie się, zjazdy, oraz szybkie i bezpieczne operacje przy stanowisku.

12:00-17:00 Tyrolka ze Strażnicy | Strażnica Łutowiecka

100 m zjazdu, wielkie emocje i wiatr we włosach! Zapraszamy wszystkich uczestników La Jura Jura do zjazdu ze Strażnicy w Łutowcu (Zamkowa). Pożyczymy uprzęże nieprzygotowanym osobom, ale pójdzie szybciej, jeżeli przyjdziecie w swojej uprzęży, najlepiej z lonżą z zakręcanym karabinkiem.

05219250

14:00-18:00 Masaże Allbo | Szkoła

Masaże za free na obolałe ciała po załadowaniu soczystej cyfry.

17:00-21:00 Gra terenowa | Zbiórka przed sceną

Najbardziej wymagająca i pełna zabawy gra wspinaczkowa!

20:00-21:00 Konkurs w rzucie czekanem | Boisko szkolne

Oceniana będzie celność i powtarzalność rzutu tym alpinistycznym narzędziem.

21:00 Impreza + Finał turnieju dzika + Finał buchtowania liny

Wielka, solidna impreza z DJ, światłami, laserami pod Łutowieckimi skałkami. W trakcie imprezy nie zwalniamy tempa, rozgrywając mocarny finał turnieju dzika i buchtując liny z prędkością światła!

NIEDZIELA – 4.06.2017

7:00-8:00 Bieg rzeźnika | Zbiórka przed sceną

Dla tych z Was, którzy podołają wstać o tak pogańskiej porze, przygotowaliśmy drobny, poranny rozruch!

FotDSC_688510:00-11:00 Joga dla wspinaczy | Boisko szkolne

Jogadlawspinaczy.pl poprowadzi dla Was warsztaty z jogi. Przynieście swoje maty!

11:00-14:00 Tyrolka | Strażnica Łutowiecka

Tura druga zjazdów ze Strażnicy.

16:00-19:00 Afterparty na piaskowni | Piaskownia

Relaks w Łutowieckich diunach.

05208991AKREDYTACJA

Możecie zarejestrować się i opłacić udział w imprezie (gotówką), a w wypadku dokonanej przedpłaty, odebrać opaskę uczestnika w wyznaczonych terminach:

Piątek, 2.06 – 15:00-17:00, 19:00-21:00

Sobota , 3.06 – 9:00-11:00, 16:30-17:00, 19:30-21:00

Co otrzymujecie płacą za uczestnictwo w La Jura Jura?

Po akredytacji otrzymujecie możliwość udziału we wszystkich wydarzeniach na La Jura Jura, możliwość rozbicia namiotu na terenie szkoły, korzystania z toalet i pryszniców, dostęp do wrzątku, darmowej kawy, herbaty, wody, oraz możliwość zakupu śniadań i obiadów w szkole w promocyjnej cenie 7zł/13zł.

Zapisy w przedsprzedaży do 21-go maja

Opublikowano w Wydarzenia.