Kursy wspinaczki skalnej

W SAKWIE możecie zrobić dopasowane do Waszych potrzeb kursy wspinaczki skalnej

Kursy odbywają się zgodnie z programem PZA.

Najbliższe terminy:

  • marzec, kwiecień 2018 – informacje pojawią się w lutym

Dlaczego warto zrobić kurs z nami?

  • Kursy odbywają się w gronie klubowiczów (obecnych lub przyszłych;)), ludzi z pasją chcących ją dalej rozwijać;
  • kursy dopasowane są do poziomu kursantów;
  • kursy prowadzi licencjonowany Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA i jednocześnie członek SAKWY, którego możecie prosić o pomoc również po zakończeniu kursu.

Potrzebny sprzęt: buty, uprząż wspinaczkowa i kask (możliwość pożyczenia w klubie). Resztę sprzętu zapewnia instruktor.

 

1.Pełny kurs wspinaczki skalnej

Czas trwania: 6 dni

Miejsce: Jura Krakowsko- Częstochowska/Sokoliki

Liczba kursantów: 2-4

Kurs obejmuje materiał od podstaw takich jak prowadzenie dróg jednowyciągowych czy wspinanie na wędkę po drogi wielowyciągowe i wspinanie na własnej asekuracji. Jeżeli spełnicie wymagania, to otrzymacie po kursie skierowanie na kurs taternicki. Po kursie będziecie zdolni do poprowadzenia samodzielnie łatwych, kursowych dróg w Tatrach.

2. Kurs wspinaczki skalnej po drogach ubezpieczonych

Czas trwania: 4 dni

Miejsce: Jura Krakowsko-Częstochowska

Liczba kursantów: 2-4

Kurs obejmuje podstawy wspinania. Po kursie będziecie bezpiecznie wspinali się po drogach ubezpieczonych, czyli np. po zdecydowanej większości dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

3. Kurs wspinaczki skalnej po drogach na własnej asekuracji + rozszerzone autoratownictwo

Czas trwania: minimum 4 dni

Miejsce: Sokoliki/ Jura Krakowsko-Częstochowska

Liczba kursantów: 2-4

Kurs przeznaczony dla osób, które wspinanie po drogach ubezpieczonych mają w małym palcu i chcą zacząć się wspinać w górach. Najlepszym miejscem do przeprowadzenia kursu są Góry Sokole, gdzie wspinamy się w granitowej skale zbliżonej do tatrzańskiej, jednak na życzenie kursantów możemy działać w pobliżu Krakowa. Absolwenci otrzymują skierowanie na kurs taternicki. W zależności od waszego poziomu po kursie będziecie w stanie prowadzić nawet trudniejsze drogi w Tatrach.

kubak

Kuba Kokowski, instruktor wspinaczki skalnej PZA

Kuba przygodę ze wspinaniem rozpoczął w 2010 roku i od razu trafił do SAKWY. Od początku mocno angażował się w życie i rozwój klubu, a w latach 2014-15 objął funkcję prezesa. Lata wspinaczkowej działalności uczyniły z niego wszechstronnego wspinacza z dużym doświadczeniem, którym teraz chętnie się dzieli. Ma na koncie liczne drogi wspinaczkowe w skałkach, jak i mocne przejścia w Tatrach i Alpach takie jak Filar Freney na południowej ścianie Mont Blanc, droga Kastrator (IX-, 350 m) na Młynarczyku lub łańcuchówka 20 dróg w rejonie Hali Gąsienicowej w non stopie. Jest absolwentem kierunku geofizyka na WGGiOŚ.

Kontakt:

e-mail: jakubkokowski@gmail.com

Tel. 507699030