O zarządzie

Dominik Polak – Prezes

Przyszły absolwent IMIRu – Mechanik. W Sakwie od roku 2015. Moja działalność skałkowo – górska dawniej skupiała się na możliwie najczęstszym wspinaniu latem na Jurze, Franken lub w Ospie i letnich wyjściach w Tatry. Po zrobieniu kursu skałkowego i taternickiego, sensem mojego życia stało się nieustanne, naprzemienne chudnięcie i tycie oraz zimowe wędrówki po Tatrach.
Staram się pomagać we wszystkim tym, w czym potrafię, więc w razie problemów lub pytań – zapraszam.

 

 

 

 

Laura Dymarz – organizacja wydarzeń, nawiązywanie współpracy z firmami

Miłośniczka wszelkiej aktywności górskiej, podróży, poznawania ludzi i świata. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, nie znosi bezczynności, co doprowadziło ją m.in. na IV rok medycyny. Przyszłe życie i pracę chciałaby połączyć z górami. W Sakwie zajmuje się głównie nawiązywaniem współpracy z firmami, pomocą w organizacji wydarzeń i koordynacją projektów.

 

 

 

 

Ilona Podlecka organizacja spotkań czwartkowych, redagowanie tekstów

Lubię wszelkie wędrówki – zwłaszcza te wertykalne. Cieszy mnie każdy rodzaj wspinaczkowej przygody, a przede wszystkim bycie w górach. Tam łudzę się, że dążę ku niebu – w skałach natomiast nagminnie obieram kierunek wręcz przeciwny. W Sakwie odpowiadam za spotkania czwartkowe i redagowanie tekstów, więc jeśli masz pomysł na ciekawą prelekcję lub artykuł – śmiało kieruj się do mnie.

 

 

 

Michał Tomasik – sprzętowy

Zacząłem się wspinać w 2016 roku i od tamtego czasu wspinanie stało się bardzo ważnym elementem mojego życia. Dobry trening lub wyjazd w skałki absorbuje mnie w stu procentach. Marzę o tym, żeby w przyszłości łoić w górach trudne technicznie ściany. W Sakwie odpowiadam za zarządzanie sprzętem, więc warto utrzymywać ze mną dobre stosunki, szczególnie w sezonie zimowym.

 

 

Justyna Frankiewiczrekrutacja

Wspina się od 2017 roku. Od czasu gdy poznała portal 8a.nu cały wolny czas spędza na wyszukiwaniu szemranej cyfry, co przynosi całkiem dobre efekty. Posiadaczka papierów taternika jaskiniowego.

W KW Sakwa odpowiada za rekrutację do naszego Klubu. Chętnie odpowie na każde pytania z nią związane,pomoże nowym członkom w znalezieniu się w nim, jak i wręczy legitymację Klubową.
Do niej możecie kierować pytania dotyczące członkostwa podstawowego, jak i dotyczące możliwości dołączenia do szeregu członków PZA.

 

 

 

Artur Sosnal – sekretarz

Rocznik ‘95, student AGH i inżynier geologii. Miłość do gór jest u mnie rodzinną tradycją. Od dziecka jeździłem na nartach i spacerowałem po Beskidach i Tatrach, a teraz ciągnie mnie na coraz wyższe i trudniejsze wierzchołki. Dzięki przynależności do KW SAKWA zacząłem się wspinać, oraz udało się odwiedzić Andy, Dolomity czy Apeniny. Moją kolejną pasją jest kolarstwo szosowe, oczywiście najlepiej w pięknym, górskim otoczeniu. W zarządzie zajmuję się papierkową robotą, gdyż nawet górnolotne cele, wymagają niestety przyziemnych obowiązków.

 

 

kubakKuba Kokowski – Szkolenia wspinaczkowe, promocja klubu, organizacja wydarzeń

Wspina się od 2010 roku a w górach zaczął działać ambitniej od 2012 roku dzięki sakwowemu projektowi Wielka Korona Tatr +1 na 15 lecie Sekcji. Od tego czasu zrobił prawie 100 dróg w Tatrach i Alpach i osiągnął przyzwoite wyniki sportowe w skałach: 7c OS i VI.5+ RP. Za swoje największe górskie osiągnięcie uważa przejście Filara Freney na Mont Blanc oraz przejście drogi Kastrator IX-, 350m RP na Młynarczyku. Prezes w latach 2014-2015. W 2016 r. nadzorował założenie stowarzyszenia i dołączenie SAKWy do PZA. Od 2017 roku Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA.

 

 

Wadim Jabłoński organizacja wydarzeń, promocja klubu

W skałach czuję się jak ryba w wodzie, dopiero kiedy trzymam w rękach dziaby. Drytool i górska wspinaczka zimowa nie mają dla mnie równych. Uwielbiam tatrzańskie ściany (szczególnie oblane lodem i przyprószone śniegiem), wypluwanie płuc w górach wysokich i alpinizm, gdzie nie trzeba dreptać tylko po śniegu. Do SAKWy przybyłem z KW Katowice w 2013 roku. Uwielbiam, kiedy coś się dzieje, więc staram się przekazać swój entuzjazm na organizację wydarzań i przelać swoją pasję na Sakwowiczów. Miłośnik skał z tarciem, dobrej kawy, gaśnic i śrub lodowych. W wolnych chwilach montuję filmy, robię strony internetowe i planuję następne przejścia.

 

 

Piotr Pietrzyk

Przygodę ze wspinaczką zacząłem się na pierwszym roku studiów. Najczęściej wspinam się na Jurze i w Tatrach, czasami też zachaczę dziabę o jakąś skałę i przekonam się jaki to estetyczny sport. Obecnie zaczynam też przygodę z skitouringiem, a to wszystko dzięki SAKWIE! Z zawodu pszczelarz, a w swojej piwnicy posiadam spory zapas autorskiego wina, fanatyk i pasjonat dobrej muzyki i tańca.

 

 

 

 

DSCN9817

Wojtek Stanek – wiceprezes

’95. Przyszły Automatyk i Robotyk. Od dziecka siedzę górach, sukcesywnie obieram sobie coraz wyższe lub trudniejsze szczyty do zdobycia. Od najmłodszych lat jeżdżę na nartach, niedawno pokochałem freeride i kiedy się da odwiedzam Alpy, żeby śmigać tonąc w puchu. Jak tylko jest okazja to podróżuję po świecie. Od paru lat coraz bardziej pochłania mnie wspinaczka skałkowa i górska.

 

 

DSC_9621Marcin Gromczakiewicz Papież taternictwa, redaktor naczelny biuletynu Brukwiarz

Może i Marcin nie jest w Zarządzie, ale za to słynie ze swoich opiniotwórczych rad i kreowania wizerunku taternictwa. ;)