O zarządzie

Wadim Jabłoński – Prezes

W skałach czuję się jak ryba w wodzie, dopiero kiedy trzymam w rękach dziaby. Drytool i górska wspinaczka zimowa nie mają dla mnie równych. Uwielbiam tatrzańskie ściany (szczególnie oblane lodem i przyprószone śniegiem), wypluwanie płuc w górach wysokich i alpinizm, gdzie nie trzeba dreptać tylko po śniegu. Do SAKWy przybyłem z KW Katowice w 2013 roku. Uwielbiam, kiedy coś się dzieje, więc staram się przekazać swój entuzjazm na organizację wydarzań i przelać swoją pasję na Sakwowiczów. Miłośnik skał z tarciem, dobrej kawy, gaśnic i śrub lodowych. W wolnych chwilach montuję filmy, robię strony internetowe i planuję następne przejścia.

 

 

_DSC9612

Dominika TochWiceprezes, sprzętowa

Potocznie dla znajomków- Tośka. Przyszły Górnik-Geolog. W Sakwie od października 2013 roku. U mnie możesz wypożyczyć nasz sakwowy sprzęt.

Moja działalność górska skupia się głownie na tatrzańskiej turystyce letniej, a od grudnia 2014 dzięki Sekcji u naszej Karo, zakręciłam się na punkcie wspinania. Obecnie staram się  działać jak najwięcej w tej dziedzinie.

 

 

 

Michał Czechkontakt wewnątrzklubowy, promocja klubu

Rocznik 1995, jestem na drugim roku Automatyki i Robotyki na EAIIB. W 2010 roku zrobiłem kurs skałkowy. Od 2013 roku wspinanie pochłania większość mojego wolnego czasu. Lubię się po prostu wspinać i kręci mnie praktycznie każdy rodzaj wspinania. Wspinam się w skałkach po drogach sportowych i tradowych i w górach zarówno latem jak i zimą. Poza czystym łojeniem bardzo lubię mentalny i logistyczny element we wspinaniu. Marzę o tym, by w przyszłości być wszechstronnym wspinaczem i pokonywać trudne ściany w różnych miejscach na całym świecie

 


DSCN9817Wojtek Stanek – Organizacja wydarzeń

’95. Przyszły Automatyk i Robotyk. Od dziecka siedzę górach, sukcesywnie obieram sobie coraz wyższe lub trudniejsze szczyty do zdobycia. Od najmłodszych lat jeżdżę na nartach, niedawno pokochałem freeride i kiedy się da odwiedzam Alpy, żeby śmigać tonąc w puchu. Jak tylko jest okazja to podróżuję po świecie. Od paru lat coraz bardziej pochłania mnie wspinaczka skałkowa i górska.
W sakwie organizuję wam wyjazdy, spotkania i szkolenia.

 

 

 

14632772_10207538543282425_418178711_oDorota Wacławczyk – Wiceprezes, promocja klubu

Miłośniczka podróży małych i dużych, gór – szczególnie zimą i w lodzie, skał – szczególnie nad morzem. Jazda w świeży puchu, to jej zdaniem najlepszy pomysł na mroźne popołudnie. Lubi rzucać wszystko i jechać w Bieszczady, tylko po to, żeby zaraz później rzucić Bieszczady i jechać we wszystko :)
Lubi zasiedzieć się przy kawie z dobrym rockiem w tle, długie poranki, podróże z plecakiem i zbaczanie ze szlaku. W Sakwie pomaga w promocji naszego klubu i organizacji wyjazdów.

 

 

DSC03879Karol Kabała Sekretarz

Sercem fizyk, wykształceniem prawie automatyk, miłośnik historii. Obecnie moja działalność ogranicza się do wspinaczki sportowej w której nie osiągam przyzwoitych wyników oraz turystyki górskiej. W zarządzie zajmuję się typowo backendowymi sprawami takimi jak: preliminarze, oficjalne pisma czy dokumentacja.

 

 

Marta Pasierbek Skarbnikfotka

Dla odmiany, studentka inżynierii biomedycznej na Politechnice. Zaangażowana we wszystko co robi, a posiada wiele aktywności. Przygodę ze wspinaczką zaczęła w liceum, z tej pasji czerpie radość, satysfakcję, ale również inspiracje do życia i możliwość ciągłego rozwoju. Zakochana w Tatrach, które na razie zna tylko od turystycznej strony, nie boi się wyzwań, ciągle próbuje czegoś nowego i marzy o wysokich górach. W SAKWie pragnę podzielić się swoimi matematycznymi i przedsiębiorczymi zdolnościami, dlatego będę odpowiedzialna za hajs;)

 

kubakKuba Kokowski – Szkolenia wspinaczkowe

Wspina się od 2010 roku a w górach zaczął działać ambitniej od 2012 roku dzięki sakwowemu projektowi Wielka Korona Tatr +1 na 15 lecie Sekcji. Od tego czasu zrobił prawie 100 dróg w Tatrach i Alpach i osiągnął przyzwoite wyniki sportowe w skałach: 7c OS i VI.5+ RP. Za swoje największe górskie osiągnięcie uważa przejście Filara Freney na Mont Blanc oraz przejście drogi Kastrator IX-, 350m RP na Młynarczyku. Prezes w latach 2014-2015. W 2016 r. nadzorował założenie stowarzyszenia i dołączenie SAKWy do PZA.

 

DSC_9621Marcin Gromczakiewicz Papież taternictwa

Może i Marcin nie jest w Zarządzie, ale za to słynie ze swoich opiniotwórczych rad i kreowania wizerunku taternictwa. ;)