O zarządzie

Dominik Polak – Prezes

Przyszły absolwent IMIRu – Mechanik. W Sakwie od roku 2015. Moja działalność skałkowo – górska dawniej skupiała się na możliwie najczęstszym wspinaniu latem na Jurze, Franken lub w Ospie i letnich wyjściach w Tatry. Po zrobieniu kursu skałkowego i taternickiego, sensem mojego życia stało się nieustanne, naprzemienne chudnięcie i tycie oraz zimowe wędrówki po Tatrach.
Staram się pomagać we wszystkim tym, w czym potrafię, więc w razie problemów lub pytań – zapraszam.

 

 

 

 

DSCN9817

Wojtek Stanek – wiceprezes

’95. Przyszły Automatyk i Robotyk. Od dziecka siedzę górach, sukcesywnie obieram sobie coraz wyższe lub trudniejsze szczyty do zdobycia. Od najmłodszych lat jeżdżę na nartach, niedawno pokochałem freeride i kiedy się da odwiedzam Alpy, żeby śmigać tonąc w puchu. Jak tylko jest okazja to podróżuję po świecie. Od paru lat coraz bardziej pochłania mnie wspinaczka skałkowa i górska.

 

 

 

Wadim Jabłoński organizacja wydarzeń, promocja klubu

W skałach czuję się jak ryba w wodzie, dopiero kiedy trzymam w rękach dziaby. Drytool i górska wspinaczka zimowa nie mają dla mnie równych. Uwielbiam tatrzańskie ściany (szczególnie oblane lodem i przyprószone śniegiem), wypluwanie płuc w górach wysokich i alpinizm, gdzie nie trzeba dreptać tylko po śniegu. Do SAKWy przybyłem z KW Katowice w 2013 roku. Uwielbiam, kiedy coś się dzieje, więc staram się przekazać swój entuzjazm na organizację wydarzań i przelać swoją pasję na Sakwowiczów. Miłośnik skał z tarciem, dobrej kawy, gaśnic i śrub lodowych. W wolnych chwilach montuję filmy, robię strony internetowe i planuję następne przejścia.

 

 

Anna Serwatarekrutacja

Z wykształcenia budowlaniec, z zamiłowania programistka, w praktyce finansista.
Uwielbiam obcowanie z naturą i wyjazdy – te krótsze, jak i dłuższe.
Od zawsze chciałam patrzeć z wysokości gór na dół, a nie spoglądać w górę z nizin.
W górach najlepiej czuję się zimą. Pasjonuje mnie wspinanie sportowe, jak i tradowe z naciskiem na wspinaczkę graniową oraz wspinanie zimowe.
W KW Sakwa odpowiadam za rekrutację do naszego Klubu. Chętnie odpowiem na każde pytania z nią związane,pomogę nowym członkom w znalezieniu się w nim, jak i wręczę legitymację Klubową.
Do mnie możecie kierować pytania dotyczące członkostwa podstawowego, jak i dotyczące możliwości dołączenia do szeregó członków PZA.

 

Artur Sosnal

Rocznik ‘95, student AGH i inżynier geologii. Miłość do gór jest u mnie rodzinną tradycją. Od dziecka jeździłem na nartach i spacerowałem po Beskidach i Tatrach, a teraz ciągnie mnie na coraz wyższe i trudniejsze wierzchołki. Dzięki przynależności do KW SAKA zacząłem się wspinać, oraz udało się odwiedzić Andy, Dolomity czy Apeniny. Moją kolejną pasją jest kolarstwo szosowe, oczywiście najlepiej w pięknym, górskim otoczeniu. W zarządzie zajmuję się papierkową robotą, gdyż nawet górnolotne cele, wymagają niestety przyziemnych obowiązków.

 

 

Piotr Pietrzyk

Przygodę ze wspinaczką zacząłem się na pierwszym roku studiów. Najczęściej wspinam się na Jurze i w Tatrach, czasami też zachaczę dziabę o jakąś skałę i przekonam się jaki to estetyczny sport. Obecnie zaczynam też przygodę z skitouringiem, a to wszystko dzięki SAKWIE! Z zawodu pszczelarz, a w swojej piwnicy posiadam spory zapas autorskiego wina, fanatyk i pasjonat dobrej muzyki i tańca.

 

 

 

 

 

kubakKuba Kokowski – Szkolenia wspinaczkowe

Wspina się od 2010 roku a w górach zaczął działać ambitniej od 2012 roku dzięki sakwowemu projektowi Wielka Korona Tatr +1 na 15 lecie Sekcji. Od tego czasu zrobił prawie 100 dróg w Tatrach i Alpach i osiągnął przyzwoite wyniki sportowe w skałach: 7c OS i VI.5+ RP. Za swoje największe górskie osiągnięcie uważa przejście Filara Freney na Mont Blanc oraz przejście drogi Kastrator IX-, 350m RP na Młynarczyku. Prezes w latach 2014-2015. W 2016 r. nadzorował założenie stowarzyszenia i dołączenie SAKWy do PZA.

 

 

DSC_9621Marcin Gromczakiewicz Papież taternictwa

Może i Marcin nie jest w Zarządzie, ale za to słynie ze swoich opiniotwórczych rad i kreowania wizerunku taternictwa. ;)