Sekcja Wspinaczki Sportowej

Sekcja Wspinaczki Sportowej SAKWA

SAKWA jest obecnie aktywnie działającym klubem wysokogórskim. Działamy na wielu płaszczyznach, wspinając się zarówno w górach wysokich, jak i prezentując świetny poziom  w skałach i zawodach na panelu. Jak każdy szanujący się klub, dbamy by ludzie którzy do nas przychodzą dobrze zaczęli swoją przygodę ze wspinaniem.

Sekcja wspinaczkowa SAKWY powstała by umożliwić początkującym osobom wstępującym do klubu rozwój wspinaczkowy. Udział w sekcji jest też świetną okazją do nawiązania kontaktów i poznania ludzi, z którymi w przyszłości będziemy dzielić wspólną pasję.

W przeciwieństwie do wielu sekcji i zajęć wspinaczkowych na komercyjnych ścianach, wspinanie nie jest dla nas rozrywką, sposobem zabicia nudy czy utrzymania dobrej figury. Wspinanie jest dla nas sposobem na życie. Ludzie którzy tworzą sekcje łączy nie tylko te kilka godzin na panelu w czasie zajęć. Łączy motywacja, wspólne plany, wyjazdy i cotygodniowe spotkania. Nie jesteśmy przypadkową grupą ludzi. Tworzymy własną społeczność.

Terminy zajęć:

Forteca ul. Racławicka 60:

Poniedziałek (21-23) i Środa (21-23)

Reni Sport ul. Szymonowica 83:

Wtorek (20-22) i Piątek (18-20)

Wtorek (18-20) i Piątek (16-18)

 

Karolina Ośka:

Zaczęła się wspinać w 2010r i od tego momentu większość czasu stara się poświęcać na wspinanie. Najpewniej czuje się na drogach sportowych w skałach. Ma na koncie ponad 1000 dróg w rozmaitych rejonach wspinaczkowych w całej Europie. Wspina się głównie sportowo (drogi do VI.6+ RP i 8a OS), ale też tradowo, wielowyciągowo w górach (Filar Kazalnicy, Wariant R, Pillar del Cantabrico), na zawodach (2 x 2mc w Pucharze Polski), a od czasu do czasu też boulderuje. Od 2014 z przerwami na dłuższe (częściej) lub krótsze wyjazdy prowadzi sekcję wspinaczkową Sakwy. Do Sakwy należy od 2011r.

karolina

 

Michał Czech:

Wspina się od 2010 roku, z czasem coraz bardziej poświęcając się wspinaniu i treningowi. W skałach wspina się po drogach sportowych na poziomie VI.6 RP oraz 7c OS.  Z zamiłowania wspinacz górski. Wspina się zarówno w górach latem i zimą, w lodzie i  drogach z własną asekuracją oraz ciepłych skałkach i sztucznej ściance.  Jest członkiem Grupy Młodzieżowej Polskiego Związku Alpinizmu.

dscn0556-2

Marcin Królik:

Wspina się od 2011 roku. Od tego czasu przeszedł setki dróg wspinaczkowych w różnych rejonach w Europie, wspinając się z najlepszymi wspinaczami z naszego kraju. Miłośnik spania w krzonie, hiszpańskiego wina i chillout’u. Uwielbia wspinać się na weście (najbardziej w Hiszpani:)). W skałach wspina się na poziomie  VI.6 RP, 7c OS. Jak złapie chwyt w plecy to prędzej urwie skałkę niż się puści. Gdyby zaczął ostro trenować to pewnie zrobiłby 9a :)

krolik2

Kontakt:

Karolina Ośka tel. 798-157-007

karosk9@gmail.com

Michał Czech tel.728-460-161

michal.czech1995@gmail.com

Marcin Królik tel. 512-490-830

krolikmarcin.mk@gmail.com